Dlaczego warto założyć firmową stronę?

We współczesnym świecie wiele czynności przeniosło się do sieci. Powstaje coraz to więcej różnych witryn i stron, mamy do wyboru też coraz więcej lepszych narzędzi i możliwości do ich publikacji.

Jeżeli prowadzimy własny biznes warto poświęcić trochę czasu i środków w stworzenie profesjonalnej, przyciągającej wzrok strony. Dlaczego? Poniżej kilka powodów!

Profesjonalizm

Dobra strona internetowa to przede wszystkim wizytówka naszej firmy. Dzięki odpowiednio dopasowanemu wyglądowi i ciekawym treściom nasza firma będzie postrzegana jako bardziej profesjonalna i bardziej prestiżowa.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ wkładając wysiłek w stworzenie witryny dajemy naszym potencjalnym klientom sygnał, że poważnie podchodzimy do naszego przedsięwzięcia.

web design

REKLAMA:

Widoczność w sieci

Własna witryna to także doskonały sposób na reklamę naszej działalności! Dziś większość ludzi decydując się na zakup określonych produktów lub chcąc skorzystać z usług w pierwszej kolejności zaczyna poszukiwania w Internecie.

Potencjał sprzedażowy firm obecnych w wyszukiwarkach wzrasta o 90%! Dzięki obecności w sieci wzrasta ilość naszych nowych, potencjalnych klientów. Mamy też możliwość dotrzeć do znacznie szerszych grup odbiorców naszych usług, gdyż nasza strona ma zasięg globalny.

Bliżej klientów

Zakładając witrynę internetową zbliżymy się również do naszych klientów. W jaki sposób? Sama nasza obecność w sieci sprawi, że klienci będą mogli łatwiejszy kontakt z nami. Możemy stworzyć własny newsletter, w którym będziemy informować o nowościach i promocjach.

Dobrym rozwiązaniem jest także zamieszczenie na stronie, oprócz samych danych kontaktowych firmy, formularza kontaktowego, przez który odbiorcy bezpośrednio mogą skontaktować się z nami i zadać nurtujące ich pytania.

Aby ułatwić klientom znalezienie interesujących ich informacji możemy także założyć dział FAQ (ang. Frequently Asked Questions), gdzie zamieścimy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Źródło informacji

Witryna www może być także doskonałym źródłem wiedzy na tematy powiązane z dziedziną naszej firmy, umieszczając krótkie, luźno powiązane z naszą działalnością teksty będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie.

Warto też umieścić zakładkę z instrukcjami działania i montażu naszych produktów za co z pewnością wielu odbiorców będzie nam wdzięcznych i tym samym zyskany ich większą sympatię.